Return to site

Výzva splnená!

Okolo sveta za 40 dní

Máme radi výzvy

Pandémia vírusu COVID 19 zasiahla všetkých. Väčšinu z nás na Slovensku našťastie len rôznymi obmedzeniami. IT odvetvie v ktorom pôsobíme, bolo vzhľadom na svoje špecifiká zasiahnuté menej ako ostatné. Aj preto sme ako žilinskí ajťáci cítili povinnosť pomôcť tým, ktorí sú na tom horšie a obmedzenia v cestovaní sme využili na dobrú vec.

Rozhodli sme sa obísť svet. Lenže ako to spraviť keď sú uzatvorené hranice a letecká doprava takmer neexistuje? Predsa vlastnou silou! Vymysleli sme si výzvu za 40 dní obísť svet na vlastný pohon - pešo, behom, na bicykli, korčuliach, či kajaku. Cieľom bolo spoločne prejsť vzdialenosť minimálne 40.075 km, čo je obvod našej zemegule. A to celé v rámci Slovenska - miesta kde žijeme a pracujeme.

Aby to však naozaj nebolo len o našom dobrom pocite, z pohybu, dohodli sme sa, že podporíme aj vybranú neziskovú spoločnosť. Voľba padla na Náruč - pomoc deťom v kríze, kde poskytujú komplexnú pomoc a dočasné bezpečné útočisko pre týrané, zneužívané a zanedbávané deti. Zistili sme, že Náruč potrebuje príspevok na kúpu nového automobilu, pretože ten starý už pomaly končí svoju službu. Okrem „kilometrového“ cieľa sme tak získali aj cieľ finančný - 4.000 EUR. To bola suma, ktorá Náruči chýbala do zakúpenia nového auta.

Ako to celé dopadlo?

Športová výzva začala 12.6.2020 a trvala do 22.7.2020. Za ten čas sa všetkým zapojeným, vyše 400 aktivistom, podarilo na vlastný pohon prejsť vzdialenosť 51.721 km. Čo je o 29 % viac, ako sme si predsavzali. Okrem jednej celej obrátky zeme sme tak zo Slovenska došli ešte do Juhovýchodnej Ázie či Južnej Ameriky.

Podľa očakávania, najvýkonnejším typom pohybu bolo bicyklovanie. Cyklisti prispeli 60 % k naplneniu spoločného cieľa, po 15 % potom pridali bežci a chodci.

Rekordérom za firmy sa stala spoločnosť KROS s vyše 11 tis. kilometrami. Wow! S viac ako 6 tis. km boli na druhom mieste študenti a zamestnanci Žilinskej univerzity. Najväčšia bitka bola o 3.miesto, kde napokon veľmi tesne skončil IPESOFT pred firmou GLOBALLOGIC.

Športový súhrn sa nezaobíde ani bez vyhlásenia najväčšieho individuálneho prispievateľa - Rikardo 🤟😎, alias Richard Uhrina z KROSu, prešiel na bicykli perfektných 2.270 km. Nečudo, že bol 14.7. aj tým, kto po prvej „globálnej“ otočke prešiel v Žiline cieľovou páskou. Keby bol Rikardo samostatná firma, v tabuľke výkonov by mu patrilo 8. miesto. Bravó!

Finančná zbierka

V rovnaký deň ako športová výzva, začala aj verejná zbierka na portáli ĽudiaĽuďom.sk s cieľom vyzbierať 4.000 EUR. Stav na stránkach výzvy aktualizovali len individuálne príspevky, preto sa mohlo zdať, že peniažky veľmi rýchlo nepribúdajú. No my sme veľmi dobre vedeli, že to naj príde až na konci, pretože firmy odvodili svoje príspevky od aktivity svojich pracovníkov. A tí pumpovali, čo im nohy stačili. Takže príspevky prepočítané ku koncu športovej výzvy vo výške 3.700 EUR sme trochu zaokrúhlili a podarilo sa - máme 4.000 EUR! Veríme, že v najbližších dňoch si aj vďaka našim nohám Náruč prevezme od predajcu svoje nové autíčko a stihne s deťmi počas prázdnin ešte nejaké výlety.

Pozor! Keďže je výzva už naplnená, tí, ktorí chcete Náruč podporiť, ešte stále tak môžete urobiť TU.

Na záver ostáva poďakovať sa všetkým ľuďom, ktorí sa do našej spoločnej výzvy zapojili. A neboli to len firmy, ajťáci a pravidelní športovci. Spoločne sme dokázali veľkú vec.

ĎAKUJEME!

Vaši ajťáci zo žilinského ITkraja

Výzvu Za 40 dní okolo sveta, podporili hlavne

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK