• Staň sa súčasťou prvého mestského IT hackathonu-u v Žiline.

  V priebehu 48 hodín vytvoríme niečo, čo zmení život v našom meste k lepšiemu!

  20. - 22.mája 2022 o 15:00 v Banka Žilina

 • 6000 EUR

  Si rozdelia 3 najlepšie tímy
  Darčeky sú pripravené aj pre každý zapojený tím.

 • HACKATHON

  (Nielen) IT odborníci majú skvelé nápady, ktoré by život v meste zjednodušili a posunuli míľovými krokmi vpred. Aktuálne však ležia na dne zásuvky v stole, alebo kdesi vzadu v hlave každého z nás. Poďme ich dostať do praxe! Ty máš nápady, súťaživý tím a skill. My skúsenosti s organizáciou hackathonov. Dáme to dokopy?

  MESTO ŽILINA

  Aktuálny eGov stav mesta Žilina poznáme snáď všetci. V máji 2022 však máme jedinečnú šancu rozhodnúť sa, či si pohundreme, alebo s ním niečo spravíme!
  Vieme, že Žilina v sebe ukrýva stovky IT talentov, ktoré dokážu prispieť k lepšiemu stavu elektronických služieb pre občanov.

  VÝZVY

  Cieľ je jasný. Chceme zlepšiť život občanovi aj úradníkovi. Pripravili sme témy, ktoré pokryjú procesy od návodov až po platbu kartou v mobile. Veríme, že sa nám podarí zjednodušiť byrokraciu a zložité procesy. Záleží nám na tom, aby boli v praxi realizovateľné. Preto na ich tvorbe pracuje Mesto Žilina v spolupráci s firmou GoodRequest, klastrom ZAIT a Slovensko.Digital.

  TÍMY

  Do hackathonu sa môžeš prihlásiť s tímom, alebo ako jednotlivec. Čím silnejšia zostava, tým väčšia šanca vyhrať! Odporúčame sa preto porozhliadnuť po skúsených analytikoch, dizajnéroch, architektoch a programátoroch. Nezáleží na tom, či budú z jednej firmy, alebo to bude partia freelancerov.

  VÝSTUPY A VSTUPNÉ

  Čo by malo byť výsledkom 48-hodinového maratónu? Ideálnym výstupom je riešenie ktoré bude použiteľné a implementovateľné do existujúcich systémov a procesov mesta, alebo nové IT služby použiteľné nielen v Žiline.

  Tvojou vstupenkou je prihláška, ktorú vyplníš TU.

  O všetko ostatné sa postarali partneri.

  TERMÍN A MIESTO

  20.-22.mája 2022
  Pracovať a tvoriť budeme počas piatka až nedele v priestoroch BANKA Žilina.
  Vyhodnotenie, prednáška (tajného hosťa) a afterka na záver v nedeľu podvečer prebehne v ikonických priestoroch Žilinskej synagógy.

  MENTORI

  Počas celého hackathonu sa bude teba a tvojmu tímu venovať niekoľko skúsených mentorov z rôznych oblastí. Budete tak mať možnosť svoje nápady a riešenia priebežne validovať, konzultovať, overovať a vylepšovať s odborníkmi na slovo vzatými.

  ČO ZÍSKAŠ

  Tým, že sa staneš súčasťou hackathonu, ktorý je v Žiline prvý svojho druhu budeš prepisovať históriu. Navyše to bude super zážitok so super partiou ľudí. Čo by to bol ale za Hackathon bez možnosti vyhrať zaujímavú finančnú odmenu. :) Veríme, že odmenou bude aj to, že tvoje riešenie sa bude používať v každodennom živote, ktorý výrazne zjednoduší.

 • VYBER SI VÝZVU A PRIDAJ SA

 • Mentori

  Na hackathone sa môžeš tešiť na týchto mentorov

  Peter Kulich

  CEO Slovensko.digital

  Petra Dzurovcinova

  The First Chief Innovation Officer in the City of Bratislava.

  Ján Suchal

  Owner at minio, s.r.o., Professional Anarchist at Slovensko.Digital

  Marek Špalek

  CTO GoodRequest

  Filip Švec

  Vedúci oddelenia, oddelenie informatiky Mesto Žilina

 • PROGRAM

  1

  Príprava

  V prvej fáze sme pripravili v spolupráci s mestom a partnermi výzvy, ktoré odrážajú reálne potreby a problémy mesta a jeho obyvateľov. Tie najlepšie tímy z regiónu predsa nemôžu pracovať na “riešeniach, ktoré sa odložia do šuflíka”.

  2

  Ideathon (17.5.2022)

  V utorok pred samotným hackathonom absolvuje organizačný tím a lídri prihlásených tímov workshop s pracovníkmi mestského úradu, aby sme sa finálne zorientovali vo výzvach, očakávaniach a obmedzeniach.

  3

  Hackathon (20.-22.5.2022)

  Od piatkového až do nedeľného popoludnia nás čaká tvrdá tímová makačka. K dispozícii však budeš mať všetko potrebné. Inšpiratívne prostredie, skúsených mentorov, skvelý tím a dostatok snackov a kávy. :)

  4

  Nedeľné finále 

  Hackathon ukončíme finálnymi prezentáciami riešení. Pozvali sme aj tajného hosťa o ktorom si dovolíme tvrdiť, že bude odmenou! Samozrejme, vyhlásime a oceníme víťazov. A ukončíme to afterkou, po ktorej sa v pondelok sa do práce nepôjde. Určite nie ráno. :)

  5

  Follow up

  Vyhlásením víťazov Hackathon nekončí. Pokračovať budeme implementáciou hotových riešení a tiež, dopracovanie tých obtiažnejších.

 • HLAVNÝ PARTNER

  Digitálne štúdio s dlhoročnými skúsenosťami s organizáciou interných hackathonov.

 • PARTNERI

  ŽILINSKÝ IT KLASTER

  Tvorí 3000 IT špecialistov z top IT firiem regiónu.

  HEALTHINEER-I

  Ktorým sme vďační za krásne a inšpiratívne priestory v BANKA Žilina.

  SLOVENSKO.DIGITAL

  Komunita podporovateľov efektívnej digitalizácie verejných služieb.

 • PODPOROVATELIA

  NADÁCIA PONTIS

  Dlhodobo podporuje zaujímavé projekty
  a v rámci grantu:
  Pre transparentné Slovensko podporila aj spoluprácu Slovensko.Digital s klastrom ZAIT pre zlepšenie digitalizácie samospráv.

   

  All Posts
  ×