top of page
  • ZAIT

IT firmy a študenti #2 - Avast ti poskytne skúsenosti v atraktívnom odbore

Firma Avast o tom, čomu sa venuje a o akých študentov má záujem.


Si študentom IT odboru, ktorého zaujíma aktuálne dianie v žilinských IT firmách? Zaujíma ťa to, akým projektom sa tieto firmy venujú, akých študentov do firmy hľadajú či aké benefity a skúsenosti ti vie poskytnúť práca práve u nich?

V dnešnom článku, ktorý je zároveň druhou časťou našej série článkov IT firmy a študenti ti na zaujímavé otázky o firme a jej vzťahoch so študentmi zodpovedia konzultantka v oblasti talent management-u Zuzana Andel, senior engineering director Daniel Harcek a people experience specialist Aneta Papšová zo spoločnosti Avast.

Na akých projektoch v Avaste-e aktuálne pracujete? Prečo sú pre vás zaujímavé?


Avast pracuje na viacerých projektoch z rôznych oblastí ako: Security & Privacy (týmto myslíme bezpečnosť užívateľov a ochranu ich súkromných dát v online priestore), Identity, AI a Machine Learning v oblasti Cyber Security koncových užívateľov a IoT. Avast sa chce do roku 2030 stáť najlepšou Security firmou na svete. Umožňuje to jedinečnú skúsenosť s globálnym produktom a najnovšími trendami v hore uvedených oblastiach.


Zúčastňujete sa či organizujete podujatia pre študentov? O aké podujatia ide?


Sme partnermi AjTyvIT, ktorá podporuje a organizuje rôzne podujatia a akadémie pre dievčatá na základných, stredných aj vysokých školách a Avast je súčasťou skoro všetkých. V minulosti sme boli partnermi Fakulty riadenia a informatiky, kde sme podporovali, ale aj sa zúčastňovali akcií na univerzite, ako Fričkovica, Frifest, IT trhovisko, Univerzitný ples, Panel Story končiacich študentov, ocenenie študentov za najlepšie diplomové či bakalárske práce. V aktuálnej situácií s koronou sme od tohto upustili, ale do budúcnosti by sme sa radi do týchto aktivít vrátili.


Majú študenti stredných a vysokých škôl možnosť v Avaste-e pracovať (stáž, prax, brigáda)?


Študentov stredných škôl podporujeme inak ako možnosťami stáže/brigády – napríklad deň otvorených dverí na určitých stredných školách, finančná podpora či prednášky. Študentov vysokých škôl vieme aj vo firme zamestnať, či už na prax, brigádu alebo stáž. Zamestnávame ich podľa možnosti a našich otvorených pozícii.


O študentov akých odborov máte najviac záujem?


Hlavne oblasť IT – podľa otvorených pozícii.


Dá sa pracovná doba prispôsobiť napríklad rozvrhu?


Áno, v tomto sme veľmi flexibilní - možno až moc :)


Aké iné výhody študentom poskytuje práca u vás v Avaste-e?


Flexibilita (a to nie je len prázdne slovo), práca z domu, HW vybavenie, super kolektív a pravidelné hranie kalčeta. Možnosť (v prípade šikovnosti) zamestnania na full-time. Študenti majú možnosť sa zúčastniť niektorých školení – po schválení manažérom.


Čo študentom poskytne pracovná skúsenosť práve vo firme Avast?


Neustály osobný a odborný rast - rozvoj (rôzne programy pre vzdelávanie), podpora od skúsených kolegov, naučenie sa práce na diaľku a flexibilite, nazbieranie skúseností v atraktívnom odbore (Cyber Security), globálny tím, práca v neustále sa meniacom prostredí a rastúcej firme.
Za poskytnutie rozhovoru by sme chceli poďakovať Zuzane Andel, Danielovi Harcekovi a Anete Papšovej z Avast-u.

留言


bottom of page