• BUĎ ČLENOM

  IT KOMUNITY.

 • Nadchádzajúce podujatia

  Príď sa pozrieť na podujatia, ktoré Ti s našimi partnermi prinášame. Nikdy nevieš, koho na nich spoznáš a čo nové sa naučíš.

 • Nájdi ľudí, ktorí ťa posunú ďalej

  V Žiline žije a pracuje množstvo skvelých ľudí. Šikovní programátori, vývojári, technici či testeri. Rozhodli sa vyštudovať IT, a pracovať v našom kraji, a aj vďaka nim o nás vo svete vedia.

  Peťo

  Turza

  vývojár

  mobilných aplikácií

  Tomáš Baťa raz povedal, že dobrý obchod je taký, kde sú spokojní všetci zúčastnení. Dobrým obchodom pomáha aj Peťo. Kód, ktorý tvorí a na ktorý dozerá, dáva príležitosť predať, čo nepotrebujú alebo výhodne kúpiť, čo hľadajú viac ako jeden a pol miliónu návštevníkov mesačne.

  Mirka

  Cimráková

  funkcionálna

  analytička

  V IT je krátko, predtým ju zamestnávali deti :) Študovala matematiku v Bratislave a v Gente v Belgicku. Dnes je na pozícii funkcionálny analytik a robí naozaj veľmi rôznorodú a zaujímavú prácu.

  Ján

  Janušek

  študent

  na FRIčke

  Jano študuje v Žiline už štvrtý rok. Zaoberá sa Microsoft technológiami a svoje aplikácie píše hlavne pre radosť. Stážoval v M2M, zúčastnil sa letného KROScampu a bol si zakódiť aj na IT Campe.

   

  Daniel

  Harcek

  organizátor SWZA

  a WebUP meetupov

  Daniel bol tým, kto sníval o budovaní IT komunity v Žiline. Dotiahol k nám Startup Weekend, Rails Girls, WebUP meetupy. Aj vďaka nemu a ľuďom, ktorí sa k nemu nadšene pridali, sa u nás toho toľko deje.

  Alica

  Karkušová

  učiteľka informatiky

  na strednej škole

  Alica sa snaží preniesť svoje nadšenie pre IT aj na svojich žiakov a ukázať im, že informatika a programovane je krásna tvorivá činnosť. Je spoluorganizátorkou IT konferencie, venuje sa dievčatám, s ktorými chodí na kurzy a školenia a je spoluautorkou celoslovenskej robotickej súťaže Grobot pre deti ZŠ, ktoré s robotikou začínajú.

  Peťo

  Stražovec

  zakladateľ

  úspešného startupu

  Peťo pracuje vo viacerých oblastiach. Keď sa pred tromi rokmi zúčastnil Startup Weekendu v Žiline netušil, že projekt, na ktorom počas víkendu bude pracovať, sa stane úspešným startupom. Vďaka Beesafe precestoval mnoho miest a krajín, aby tak ponúkol ich obyvateľom možnosť žiť bezpečnejšie.

  Milan

  Dubec

  majiteľ TOP

  IT firmy

  Milan už počas strednej školy prevádzkoval na jedinom serveri internetovú stránku Zoznamka.sk. Tá sa stala základom najnavštevovanejšieho internetového portálu na Slovensku, ktorý je dnes súčasťou mediálnych spoločností Ringier Axel Springer. Mesačne využije služby jeho portálov viac ako tri milióny používateľov, čo predstavuje takmer 83,2% používateľov slovenského internetu.

  Mišo

  Sládeček

  šikovný

  stredoškolák

  Mišo je žiakom osemročného gymnázia (Oktáva A) a už má na konte zopár skvelých úspechov. Z ruskej Kazane si doniesol bronzovú medailu z Medzinárodnej olympiády v informatike, minulý rok si bol zaprogramovať v Kazachstane.

 • s Maťom

  Maťo bol prvý Android vývojár na Slovensku a v Česku s vlastnou appkou na Google Play. Dnes má úspešnú firmu a stále robí meetup-y mobilných vývojárov.

  s Laďom

  Laďo nedá dopustiť na JAVU a v Žiline tak vznikla JUGZA a jej pravidelné stretnutia spojené s prednáškami, pokecom a pizzou. Kto nestíha, dá si livestream.

 • CAMPY A HACKATHONY

  Jednoducho vývojárske maratóny.

  s Vlastom

  Búrame predsudky o brigádach a stážach. Letný KROScamp je o niečom celkom inom. Tvoria sa tímy a pracujú na skutočných projektoch, aby sa naučili čo najviac.

  s Jurajom

  Jednodenný hackathon pre študentov, ktorí riešia zadania od firiem z nášho ZAIT alebo svoje vlastné nápady. Programovanie, odmeny za snahu, zábava. Všetko na jednom mieste.

  s Danielom

  Kódiť sa dá naučiť aj za 3 mesiace. Presvedčia Ťa o tom Azeťáci v ich akadémii. Veľa sa naučíš a ešte si aj zarobíš. Sa oplatí.

  s Tomášom

  Ľudia z KROS-u majú štastie na skvelých organizátorov. Vďaka nim každoročne "hack-ujú" existujúce produkty či vymýšľajú nové. Počas 24-hodinového Ship IT.

 • KONFERENCIE A TRÉNINGY

  Nikdy nebudeš vedieť všetko, ale budeš k tomu veľmi blízko.

  pre PHPčkárov

  U susedov v Čechách sú už rozbehnutí. Že na to čakali aj naši php-čkári sme sa presvedčili skvelou účasťou na konferencii zorganizovanej v Žiline.

  pre dievčatá a ženy

  Ak sa niekedy hovorilo, že IT nie je pre baby, ak bolo niekedy ťažké medzi programátormi nájsť ženu, tak dnes to už neplatí. Na dvojdňovom workshope plnom žien sa znova a znova presviedčame, že nežnejšie pohlavie vie kódiť drsne ;)

  pre nádejných startupistov

  54 hodín, ktoré Ti zmenia život! Jedinečný medzinárodný formát, ktorý už má v Žiline za sebou 5.ročník! A čo nás teší najviac, spomedzi všetkých startupov, ktoré na ňom vznikli, sú také, ktoré sú úspešné ešte dnes a rastú nezadržateľnou rýchlosťou.

  pre nadšencov budúcnosti

  Žijeme vo svete, kedy sa veci menia rýchlo. Technológií budúcnosti sa môžeme dotknúť už dnes a naše deti v nej budú žiť. Hravé expozície pre malých aj veľkých v jeden deň na jednom mieste.