top of page

ne 25. 2.

|

Nová Synagóga

Koncert na druhé výročie útoku na Ukrajinu: Mila Medvedovska & Daniel Špiner

Pozýváme všetkých do Novej Syngógy na koncert organizovaný pri príležitosti nekonečne smutného druhého výročia ohavnej ruskej invázie na Ukrajinu.

Registrácia je uzavretá
Pozrieť ďalšie udalosti
Koncert na druhé výročie útoku na Ukrajinu: Mila Medvedovska & Daniel Špiner
Koncert na druhé výročie útoku na Ukrajinu: Mila Medvedovska & Daniel Špiner

Čas a miesto

25. 2. 2024, 17:40 – 22:00

Nová Synagóga, J. M. Hurbana 220/11, 010 01 Žilina, Slovensko

O podujatí

Mila Medvedovska je ukrajinská speváčka a učiteľka spevu, ktorá spolu s 10-ročnou dcérou opustila domov v meste Dnipro po ruskej invázii na Ukrajinu v marci 2022. Nevediac kam vlastne ide, našla útočisko v Bratislave. Napriek tomu, že po odchode z domu bola presvedčená, že už nikdy nenájde silu a chuť spievať, osud to chcel inak a nové inšpirácie a príležitosti našla práve u nás. Vďaka šťastným náhodám sa jej veľmi skoro po príchode podarilo nadviazať kontakty s lokálnou komunitou hudobníkov.

Spolupracuje a tvorí so skladateľom a klaviristom Danielom Špinerom, ktorého poznáte od nás z vianočného koncertu s Katkou Koščovou alebo z koncertu so Šinou a Dankom Salontayom (Longital). Ich umelecké a tvorivé prepojenie a súzvuk boli zjavné od prvého stretnutia. Okamžite začali tvoriť a aranžovať piesne pre svoj spoločný koncertný program. Ich hudba je inšpirovaná ukrajinskými a slovenskými ľudovými piesňami a aranžmány majú nádych folku, jazzu a šansónu. Milin sýty hlas a Danielova klavírna virtuozita idú priamo pod kožu. Na koncertoch svojou muzikálnosťou a emotívnosťou vytvárajú silné prepojenie s publikom a sála plače, smeje sa a spieva spolu s nimi.

Mila Medvedovska a Daniel Špiner v októbri vydali prvý spoločný album vo vydavateľstve Slnko records pod názvom Za dlaňou. V rámci jeho prípravy oslovili Simu Magušinovú, Juraja Benetina a Petra Lipu s ponukou na nahranie duet. Všetci súhlasili a vznikli krásne skladby s videoklipmi, ktoré nájdete na YouTube.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page