top of page

Spolupráca na obnove Ukrajiny

Aktívne hľadáme možnosti zapojenia sa do obnovy Ukrajiny. Sledujeme aktuálne projektové výzvy a granty a z nich následne vyberáme vhodné príležitosti pre našich členov.

Nadväzujeme dlhodobé kontakty a vzťahy s perspektívnymi ukrajinskými partnermi. Prepájame ich s členskými firmami, aby sa mohli spoločne podieľať na realizácii projektov.

Spolupracujeme s Úradom vlády SR, Slovenskou Radou exportérov, jednotlivými ministerstvami a ďalšími organizáciami, ktoré koordinujú projekty týkajúce sa obnovy Ukrajiny.

Mapujeme záujem IT firiem v našom regióne o pôsobenie na ukrajinskom trhu, resp. realizáciu rozvojových aktivít, ktoré by mohli prispieť k povojnovej obnove Ukrajiny.

Aktuálne projekty

Digitalizácia ukrajinského hospodárstva

Spoločný projekt ZAIT a kyjevského High-tech klastra, ktorý je zameraný na digitalizáciu ukrajinskeho hospodárstva. Úlohou partnerov bude identifikovať potreby, vytvoriť sieť potenciálnych partnerov a riešení. V spolupráci s projektovými špecialistami INOVIA aktuálne pripravujeme grantovú žiadosti v rámci programu Visegrad+. Okrem spomínaných partnerov pracujeme na identifikácii ďalších z Českej republiky a Poľska.

Ukraine Flag

Partneri pre Ukrajinu

hi tech cluster.jpg
logo-uvsr.png
INOVIA-logo-biele-pozadie.png

Zaujíma Vás viac? Ozvite sa nám!

Vďaka!

Iryna Rybovich, spolupracovníčka pre Ukrajinu

ukrajina@zait.sk

bottom of page