top of page

Prezídium klastra

Usmerňuje a riadi činnosť klastra.

Dňa 23. 6. 2023 sa uskutočnilo ďalšie klastrové Valné zhromaždenie, kde okrem schválenia účtovnej závierky prebehli aj voľby nového päťčlenného prezídia. Staronovými členmi zostali Marián Koprda, Vlastimil Kocián a Tomáš Lodňan. K nim sa pridali dvaja noví - Peter Brída z FEIT UNIZA a Peter Vandlíček zo Siemens Healthineers.

DSCF20012.JPG

Marián Koprda

  • LinkedIn

Prezident klastra

Vedúci vývojového oddelenia Digital solutions v rámci divízie Parking Solutions,

Scheidt & Bachmann Slovensko

Svoju profesionálnu kariéru začal v roku 1998, kedy sa pridal k tímu Scheidt & Bachmann Slovensko. Postupne si vypracoval až na pozíciu prokuristu a vedúceho vývojového oddelenia Digital Solutions v rámci divízie Parking Solutions tejto spoločnosti. Od roku 2015 pôsobí ako prezident ZAIT klastra, čo svedčí o jeho záujme a odhodlaní posúvať vpred celé IT odvetvie v našom kraji.

Mimo práce sa venuje turistike a lezeniu.  Okrem toho vo voľných chvíľach rád siahne po  fantasy a sci-fi literatúre. Má tri deti a celý život pôsobí v Žiline, kde sa aj narodil.

1573201843007.jpg

Rozhovory s Vlastom nájdete TU:

Vlastimil Kocián

  • LinkedIn

Viceprezident klastra

Člen predstavenstva KROS a.s., riaditeľ inovačného centra INOVIA

Vlasto už počas štúdia informatiky na Žilinskej univerzite nastúpil do softvérovej spoločnosti KROS a v roku 2008 sa stal jej spolumajiteľom, kde dodnes pôsobí v predstavenstve spoločnosti. Dnes spoločnosť KROS zjednodušuje život viac ako 100.000 podnikateľom. Ako zástupca KROSu pôsobí od roku 2018 aj v prezídiu nášho klastra.

V roku 2021 stál Vlasto pri zrode inovačného centra INOVIA a pôsobí ako jeho riaditeľ. INOVIA sa zameriava na budovanie a rozvoj inovačného ekosystému v Žilinskom kraji. Aktívne pomáha podnikateľom a startupom rozvíjať sa a vzájomne sa prepájať. Stojí tiež za medzinárodnou aktivitou prepájania inovačných regiónov pre podporu startupov CEE Startup Network, v rámci ktorej sa organizuje súťaž Startup Voucher.

Okrem rôznych druhov športov je Vlasto veľký nadšenec inovácií v rôznych oblastiach a veľmi rád pomáha pri ich zavádzaní a masovom šírení. Najviac ho zaujímajú inovácie, ktoré pomáhajú udržateľnému životu na našej planéte.

0Z6A3268.jpg

Rozhovory s Tomášom nájdete TU:

Tomáš Lodňan

  • LinkedIn
  • Spotify

Člen prezídia

CEO, Goodrequest

"Vždy ma bavili technológie a podnikanie, preto som v roku 2013 založil end-to-end digitálne štúdio GoodRequest, ktoré sa zameriava na definovanie a validáciu, dizajn, vývoj a škálovanie a optimalizáciu digitálnych produktov. V GoodRequest vediem výnimočný tím plný talentovaných, vášnivých a ambicióznych ľudí."

vandlicek peter.jpg

Peter Vandlíček

  • LinkedIn
  • Youtube

Člen prezídia

Product and Solution development manager, Siemens Healthineers

Peťo je skúsený odborník s viac ako 20 ročnými skúsenosťami vo svojom odbore. V Siemense sa od svojho začiatku ako vývojár až po svoju súčasnú pozíciu ukázal ako schopný a oddaný profesionál.

Jeho hlavným zameraním je vedenie tímov v rámci Digital Healthcare, ktoré  úspešne pracujú na vývoji a implementácii inovatívnych riešení a produktov, ktoré prispievajú k zlepšeniu zdravotnej starostlivosti a zjednodušeniu procesov v zdravotníckom prostredí.

Jeho práca spojená s vývojom softvéru pre zdravotnícky sektor ho teší, pretože môže kombinovať svoju vášeň pre technológie s prínosom pre ľudí. Okrem svojej profesionálnej činnosti je Peter rodinný muž, ktorý sa teší životu s manželkou a dcérou. Voľný čas aktívne trávi športom, najmä orientačným behom, čím si udržiava zdravú rovnováhu medzi prácou a osobným životom.

20230913_075032.jpg

Peter Brída

  • LinkedIn

Člen prezídia

FEIT UNIZA

TO BE ADDED

Dozorná rada

Dozorná rada - kontrolný orgán združenia. Členmi dozornej rady sú vždy jeden delegovaný člen za Žilinský samosprávny kraj a dvaja volení členovia. Súčasnými členmi sú: Katarína Gazdíková Anila Xhembulla a Michal Koháni, ktorý nahradil zosnulého prof. Karola Matiaška.

Katarína Gazdíková (ŽSK)

Michal Koháni (UNIZA)

Anila Xhembulla (HOUR)

bottom of page